Laatste nieuws

NIEUW! Elite Electronics TrackComm

Table of contents

Na een intensief ontwikkelings- en een uitvoerig testtraject heeft Pro-Racing een doordacht, doeltreffend en betaalbaar communicatiesysteem weten te realiseren voor zowel de autosport als kartsport. Met gepaste trots introduceren wij de Elite Electronics TrackComm. Ons slimme communicatiesysteem, dat werkt op basis van spraakberichten, behoeft geen vaste inbouw in de auto of kart en werkt overal waar een stabiele internetverbinding mogelijk is. Zelfs in gebieden waar slechts 3G-connecties het maximaal haalbare zijn, functioneert het systeem naar behoren.

De werking

De Elite Electronics TrackComm communicatieset bestaat in de basis uit een pitlane <-> voertuig configuratie. Aangezien het systeem een modulaire opbouw kent, kan het eenvoudig worden uitgebreid naar bijvoorbeeld 1 persoon in de pitlane die in verbinding staat met 2 voertuigen op de baan, of vice versa. Het voordeel van werken met spraakberichten, in plaats van een open telefoonverbinding, is dat dit als veel rustiger en effectiever wordt ervaren – zowel voor de coureur als voor de pitcrew. Heeft men niets te melden, dan blijft de verbinding stil. Maar zodra iemand via de Push-to-Talk-knop een bericht inspreekt, wordt dit vrijwel direct bij de ontvangende partij afgespeeld.

Het Elite Electronics TrackComm-systeem in detail…

Voertuig-deel

De coureur draagt een compacte helm-unit met zich mee. Deze kan direct aan de helm gemonteerd worden doormiddel van een clip die tussen de helm wordt geschoven*. De helm-unit wordt gekoppeld aan een helmset (microfoon, speakers óf earplugs) via een zogenaamde vrouwelijke Nexus-aansluiting. In het geval van bijvoorbeeld een Stilo helm is deze helmset vaak al (deels) aanwezig in de helm en kan de helm-unit direct in de communicatiepoort van de helm worden gestoken. Wanneer het een helm betreft zonder voorbereiding, dan kan er optioneel een losse helmset aangeschaft worden. Bijvoorbeeld van ons eigen merk Elite Electronics. De helm-unit staat draadloos via Bluetooth in verbinding met een mobiele telefoon. Dit mag een willekeurige dagelijkse smartphone zijn, mits voorzien van het Android- of iOS-besturingssysteem. Op de te gebruiken telefoon dient ook de gratis te verkrijgen App genaamd Zello geïnstalleerd te worden. De Zello App laat alle deelnemende telefoons onderling functioneren als walkietalkie. Goed om te weten; op verzoek levert Pro-Racing tegen meerprijs ook dedicated smartphones. Deze toestellen zijn standaard voorzien van een prepaid simkaart met beltegoed. Het versturen van een spraakbericht komt automatisch tot stand bij het indrukken van de meegeleverde Push-To-Talk-knop (afgekort PTT). De PTT-knop is ook draadloos verbonden via Bluetooth en kan eenvoudig via de klittenband- strap op het stuur worden vastgezet.

*In sommige gevallen is het monteren van accessoires op een helm niet toegestaan, met name in de kartsport. De helm-unit kan dan eenvoudig elders worden gemonteerd, denk bijvoorbeeld aan de bodyprotector. Hiervoor dient er een verlengkabel aangeschaft te worden, welke optioneel verkrijgbaar is.

Pitlane-deel

De werking van pitlane-deel is op hoofdlijnen gelijk aan het voertuig-deel, dus ook doormiddel van een mobiele telefoon en de PTT-knop. Het wezenlijke verschil is een kwalitatief hoogstaande headset die de pitcrew comfortabel en voor langere tijd kan dragen. De PTT-knop kan om de vinger worden gedragen, zodat deze altijd binnen bereik is.

Highlights van de Elite Electronics TrackComm communicatieset:

  • Effectief en betaalbaar communicatiesysteem geschikt voor de autosport en kartsport
  • Werkt via spraakberichten, dus geen nadelen van een open verbinding
  • Communicatie wordt eenvoudig gestart met 1 druk op de PTT-knop
  • Werkt overall waar een stabiele internetverbinding is (3G / 4G / 5G compatibel)
  • Geen gecompliceerde inbouw vereist
  • Makkelijk zelf te installeren en te con?gureren
  • Kan gebruikt worden met eigen mobiele telefoons of optioneel verkrijgbare dedicated toestellen
  • Eenvoudig uit te breiden naar meerdere voertuigen of personen in de pitlane
  • Géén vaste kosten, alleen kosten dataverkeer (vaak inbegrepen bij een abonnement)
  • Helm-unit, headset en PTT-knoppen zijn voorzien van accu voor lange gebruiksduur
  • Walkietalkie App Zello (Android en iOS) is gratis te gebruiken
  • Bij gebruik van prepaid is het beltegoed snel te controleren en indien nodig op te waarderen via een App

KLIK HIER OM DE ELITE ELITRONICS TRACKCOMM DIRECT TE BESTELLEN

Related Posts